Klasyka nigdy nie wychodzi z mody (Kobiety, wino, taniec, śpiew) – właśnie takie hasło towarzyszyło nam podczas wyprawy po województwie opolskim i dolnośląskim. Dwa luksusowe Mercedesy poprowadziły nas szlakami województwa opolskiego prosto do miejscowości Turawa, gdzie podziwialiśmy Jezioro Turawskie. Następnie udaliśmy się naszymi wyjątkowymi klasykami do podnóża Gór Sowich, gdzie w miejscowości Bielawa znajduje się Winnica Bielawska.

Aby nadać naszej wyprawie odrobinę stylu, postawiliśmy na prawdziwą klasykę gatunku – dwa zabytkowe Mercedesy, prawdziwe perełki:

1. Mercedes w123 230TE – rocznik 1985, pieszczotliwie nazywana Ingrid po wcześniejszej niemieckiej właścicielce. Silnik 2,3 litra 136 KM z wtryskiem, 4 biegowy automat.

 

Fotografowanie eventów motoryzacyjnych - Fotograf motoryzacyjny, fotografia motoryzacyjna

2. Mercedes S-klasa – pierwsza oficjalnie nazwana Sonderklasse – debiutująca w 1972 roku, a więc obchodziła niedawno 50 lecie, stad naklejka na nim o tym informująca. Wersja krótka silnik V8 3,5 litra , oznaczenie modelowe W116, konkretny model 350SE, z 3 biegowym automatem przy kierownicy – pieszczotliwie nazywany Rudolf, również po wcześniejszym bawarskim właścicielu. Rocznik produkcji 1977.

Fotografowanie eventów motoryzacyjnych - Fotograf motoryzacyjny, fotografia motoryzacyjna

 

Każdy, kto dorastał w latach 70 i 80 wie, że oba te modele to bez wątpienia ikony motoryzacji. Wywodzące się z niemieckiej produkcji luksusowe samochody osobowe, na stałe odmieniły kierunek rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. 

Niemieckie samochody od zawsze kojarzą się z niezawodnością i trwałością, a marki Volkswagen, Audi czy Mercedes cieszyły się i wciąż cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Choć współcześni kierowcy często stawiają na wygodę i nowinki technologiczne, dla wielu fanów motoryzacji szczególnie atrakcyjne są jednak zabytkowe egzemplarze, które niosą ze sobą ducha przeszłości.

Zaczynamy wspólną przejażdżkę!

Na początku naszej podróży luksusowymi zabytkami obraliśmy kurs na Turawę, gdzie znajduje się urokliwe Jezioro Turawskie. Jednak zanim jeszcze osiedliśmy na plaży, zdecydowaliśmy się zrobić dodatkowy przystanek i zobaczyć rynek Tarnowskich Gór.

Centrum Tarnowskich Gór obfituje w zabytki architektury, kawiarnie i restauracje oraz tereny zielone. Najważniejsze historyczne budowle znajdują się przy rynku i w jego najbliższej okolicy. Ozdobą głównego placu miasta są neomanierystyczny ratusz z końca XIX wieku, ewangelicki kościół Zbawiciela oraz zabytkowe kamienice.

Fotografowanie eventów motoryzacyjnych - Fotograf motoryzacyjny, fotografia motoryzacyjna

Po 3 godzinach podróży wyjątkowymi Mercedesami udało nam się dotrzeć do miejsca docelowego. W Turawie zatrzymamy się na nocleg, przygotowując się do wyjątkowej sesji nad Jeziorem Turawskim.

Fotografowanie eventów motoryzacyjnych - Fotograf motoryzacyjny, fotografia motoryzacyjna

Nasz kierunek nie był przypadkowy. Turawa to miejscowość wręcz stworzona dla wszystkich tych osób, które marzą o ucieczce od miejskiego zgiełku. O poranku budzi nas piękny śpiew ptaków, a zabytkowe Mercedesy doskonale prezentują się na tle lasu, z dala od cywilizacji.

Jezioro Turawskie to stosunkowo niewielki zbiornik retencyjny na Małej Panwi. Jego powierzchnia wynosi 24 km2, zapory osiągają wysokość 12 m, a głębokość jeziora osiąga do 13 m, przy maksymalnej pojemności ok. 108 mln m3. Zbiornik retencyjny powstał jeszcze w latach 1933-1939 jako Turawa-Stausee, pozwalając na swobodną regulację poziomu wody na Odrze. Obecnie zwraca uwagę swoim niesamowitym charakterem. To miejsce wręcz stworzone do wykonania sesji fotograficznej naszych zabytkowych pojazdów.

Zapierające dech w piersiach walory regionu podkreśliły zabytkowy charakter Mercedesów, pozwalając stworzyć idealne ujęcia.

Poznaj uroki magicznego miejsca - Winnica Bielawska!

Kolejnym etapem naszej podróży jest Winnica Bielawska położona u podnóża Gór Sowich. Jednak jeszcze zanim tam dotarliśmy, postanowiliśmy zwiedzić starówkę Nysy. Wędrując po rynku podążaliśmy malowniczymi uliczkami, a także weszliśmy do stylowej Katedry. Nysa wręcz zachwyca różnorodnością zabytków. Znaleźć tam można zarówno dawne fortyfikacje twierdzy, jak i nowoczesne punkty widokowe. Przemierzając Nysę naszymi zabytkowymi Mercedesami wzbudzaliśmy  zainteresowanie lokalnych mieszkańców, którzy z chęcią spoglądali na nasze kultowe klasyki.

Winnica Bielawska położona jest u podnóża Gór Sowich. To właśnie w tym malowniczym zakątku, powstaje wyśmienite wino. Do jego wytworzenia wykorzystywane są wyłącznie ręcznie zbierane, starannie wyselekcjonowane winogrona, odpowiadające za jego delikatny smak i przyjemny aromat. Aby zapewnić najdoskonalsze walory smakowe w Winnicy Bielawska stawiają wyłącznie na szlachetne odmiany „vitis vinifera”. Winorośle tego gatunki cechują się najwyższą jakością, która od lat cieszy się uznaniem wśród koneserów.

Twórcą i właścicielem winnicy jest Pan Tomasz. Podczas naszej podróży zdradził nam tajniki uprawy roślin, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Z pewnością to właśnie sposób prezentacji Pana Tomasza sprawił, że z winnicy wyszliśmy dobrze zaopatrzeni w tradycyjne, długo dojrzewające wino. Z czystym sumieniem możemy polecić Winnicę Bielawską, jako doskonały kierunek podróży.

Winnica Bielawska położona jest w malowniczym zakątku u podnóża Gór Sowich. To tu w atmosferze rodzinnej z owoców ręcznie zebranych i wyselekcjonowanych tworzymy wino. Klimat i położenie na łagodnym zboczu, tworzą idealne warunki dla rozwoju winorośli. Stawiamy na szlachetne odmiany „vitis vinifera” cechujące się najwyższą jakością win i uznaniem wśród koneserów.

Winnica znajduje się na trasie krajoznawczych i turystycznych szlaków Bielawy oraz na Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina. Położona jest około 60 km od Wrocławia w pięknej i malowniczej Bielawie. Do winnicy można dotrzeć samochodem, autobusem, pociągiem lub rowerem. Powierzchnia winnicy wynosi 1,5 ha i położona jest ona u podnóża pasma Gór Sowich na wysokości 290m n.p.m.

Fotografowanie eventów motoryzacyjnych - Fotograf motoryzacyjny, fotografia motoryzacyjna

Logo winnicy łączy w sobie atrybuty Sowy – symbolu miasta Bielawy, Gór Sowich oraz atrybuty wina. Część etykiet w ciekawy sposób nawiązuje do legendy o powstaniu nazwy Gór Sowich, a ich kształt symbolizuje czółno tkackie, które było oznaczeniem przemysłu włókienniczego, głównego nurtu przemysłu w Bielawie.

W winnicy uprawiane są odmiany winogron, które pochodzą ze szlachetnych szczepów Vitis Vinifera i są to:  Riesling,  Chardonnay, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Portugieser oraz słodka hybryda Solaris.

https://www.winnicabielawska.pl/Oprócz sprzedaży win w sezonie wiosenno – letnim w winnicy organizowane są pikniki, spotkania degustacyjne, przyjęcia, integracje, wycieczki enologicze, winnica pełni również funkcję pleneru fotograficznego, pola namiotowego oraz pola dla kamperów.

https://www.winnicabielawska.pl/

A teraz historia powstania winnicy, czyli kto za tym stoi?

Nazywam się Tomasz Pawlaczek i chcę Wam opowiedzieć jak zaczęła się moja przygoda z uprawą winorośli i produkcją wina.

Winnicę założyłem w 2015 r. na kawałku pola, które wydzierżawiłem od rodziców, ale zacznijmy od początku.

Zaczęło się zupełnie przypadkowo. W 2012 r. moi rodzice zatrudnili ogrodnika, który miał pomóc im w aranżacji ogrodu. Projektant ten, zasugerował któregoś dnia, że dobrym pomysłem byłoby, aby w miejscu starego płotu posadzić winogrona. Temat wydał mi się na tyle interesujący, że postanowiłem przyjrzeć mu się bliżej, tym bardziej, że nie od wczoraj moim cichym marzeniem była uprawa ziemi, gdyż jako syn rolników pracowałem w gospodarstwie i sprawiało mi to frajdę. Zacząłem od czytania książek i artykułów o tematyce winorośli. Potem wziąłem udział w cyklu szkoleń. W krótkim odstępie czasu, poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy chętnie dzielili się ze mną swoimi doświadczeniem w tej dziedzinie.

Poczułem wiatr w żagle i… zacząłem sadzić. Aktualnie w winnicy uprawianych jest osiem odmian winogron i myślę, że na tym nie koniec. W przyszłości planuję dosadzić kolejne szczepy winogron, a także wprowadzić do sprzedaży wina musujące oraz soki winogronowe.

Skorzystaj z wyjątkowej oferty Winnicy Bielawska już teraz!

Pobyt w Winnicy nie mógł się obyć bez śpiewu. Degustując aromatyczne, owocowe trunki, relaksowaliśmy się podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Kolejny nocleg zaplanowaliśmy w Hotelu Dębowym w Bielawie. Położony u podnóża Gór Sowich – pasma Sudetów położonego w południowej części województwa dolnośląskiego hotel pozwala odprężyć się, rozkoszując się unikalnym, górskim mikroklimatem.

Jednak to nie był główny powód, dla którego zdecydowaliśmy się obrać taki kierunek. Nasze zabytkowe Mercedesy wręcz idealnie wkomponowały się do występującej tam architektury modernistycznej z elementami secesyjnymi (Art. Nouveau).

Wokół posiadłości roztacza się przepiękny, ponad dziesięciohektarowy Park. Otoczenie zieleni stwarza doskonałe warunki do odpoczynku, pozwalając nabrać energii po wyczerpującym dniu. Jednak to również doskonałe tło do wyjątkowych sesji naszych zabytkowych pojazdów. https://www.hoteldebowy.pl/

Ostatni dzień poświęciliśmy na wykonanie profesjonalnej sesji motoryzacyjnej naszych klasyków na tle Hotelu Dębowego. Następnie, naładowani pozytywną energią wróciliśmy do naszych domów. Wyprawa pozwoliła nam odkryć niewątpliwe walory przyrodnicze województwa opolskiego i dolnośląskiego. Podczas podróży spędziliśmy czas u wspaniałego pasjonata upraw winiarskich, a wybierając klasyczne modele zabytkowego Mercedesa cała podróż upłynęła nam bardzo szybko.

FOTOMOTO.NET.PL - fotograf eventów motoryzacyjnych

FOTOMOTO.NET.PL oferuje nie tylko profesjonalne sesje zdjęciowe samochodów, motocykli, łodzi czy samolotów do ogłoszeń sprzedażowych. Oprócz podstawowych usług, wykonujemy również profesjonalne reportaże fotograficzne z rajdów samochodowych, sesje zabytkowych pojazdów, a także prezentacje nowych modeli samochodów. 

Dodatkowo aktywnie uczestniczymy w imprezach motoryzacyjnych, przygotowując kompleksowe fotoreportaże z danego wydarzenia. Zapraszamy do współpracy!