Wygląda na to, że w branży motoryzacyjnej szykuje się prawdziwa rewolucja. Modele samochodów, które jeszcze kilka lat temu znajdowały się poza zasięgiem wielu kierowców, dzisiaj mogą znaleźć się w ich garażu. Wszystko przez intensywną ekspansję marki MG Motor, która prężnie weszła na europejski, w tym również polski rynek. Sprawdźmy zatem, jak wygląda ich jeden z proponowanych modeli MG HS, który ma spełniać najwyższe standardy.

Tysiące sprzedanych aut MG Motor w Europie

Brytyjsko-chiński producent samochodów MG Motor powstał po przejęciu upadłości koncernu motoryzacyjnego Rover. Od tamtej pory zaczęły pojawiać się propozycje modeli samochodów, które produkowane są w Chinach, ale to nadal Brytyjczycy trzymają pieczę nad konstrukcją pojazdów.

O tym, że marka MG Motor zaczyna zdobywać coraz większą przychylność w Europie, świadczą niepowtarzalne statystyki. Pokazują one sprzedaż przewyższającą 100% więcej aut w 2023 r. w porównaniu do 2022 r. To oznacza, że w 2023 r. koncern sprzedał ponad 230 tys. aut, co stanowi spektakularny wynik.

Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV

MG HS - SUV dla wymagających

Marka MG Motor ma do zaoferowania wyjątkowy model SUV-a, który idealnie sprawdzi się dla właścicieli klasy średniej. Model ten po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Jednak po dwóch latach przeszedł dość spory lifting, którego efekty możemy podziwiać do dnia dzisiejszego.

 

Samochód MG HS - chiński SUV

Producent samochodów osobowych za wszelką cenę chciał utrzymać stylistykę, która spełnia oczekiwania trzeciej generacji. Można powiedzieć, że dodano mu nieco pazura, ponieważ zmieniono reflektory wraz tylnymi lampami. Co ciekawe, swój debiut ten model miał najpierw w Chinach pod nazwą MG Pilot. Dopiero później podbijał kolejne rynki azjatyckie, po to by wreszcie w 2022 roku trafić do Europy. Na naszym polskim rynku MG HS dostępny jest od 2023 roku, jednak już cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem.

Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV

Co skrywa pod maską model MG HS

Samochód MG HS - chiński SUV

Jeżeli już wiemy, że MG Motor próbuje wkroczyć z tanimi SUV-ami, które są bezkonkurencyjne pod względem parametrów oraz wyposażenia, to z pewnością można było usłyszeć o modelu MG ZS. Natomiast MG HS jest porównywalnie nieco droższym SUV-em od swojego poprzednika, ale jednocześnie wyróżniającego się zdecydowanie lepszymi osiągami.

Przede wszystkim należy tutaj koniecznie wspomnieć o 1,5-litrowym silnikowym benzynowym, który osiąga moc 162 KM. Jest to już bardzo dobry wynik, który sprawia, że jazda SUV-em MG HS nie będzie ograniczała się tylko do wycieczek po mieście. Dalej porównując go do modelu ZS, mamy do czynienia z większym rozstawem osi, wynoszącym 272,2 cm, a także pojemniejszym bagażnikiem. W modelu MG HS mamy do dyspozycji aż 463 litrów, które możemy zwiększyć do 1454 l, jeżeli rozłożymy tylne siedzenia. 

Warto dodać, że model HS dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich 1.5 T-GDI posiada 6-biegową manualną skrzynie biegów. Natomiast auto rozpędza się do prędkości 100 km/h w ciągu 9/9 sekund. Maksymalną prędkość, jaką osiągniemy w czasie jazdy, wynosi 190 km/h.


Eleganckie nadwozie MG HS

Producent postarał się nie tylko o dobre osiągi silnika, ale również o stylowe nadwozie, które spełnia aktualne standardy. Tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z nowoczesnym pasem przednim nadwozia, który nieco różni się od standardów, ponieważ wchodzi już w zarys oryginalnej formy. Ponadto wyróżnia się on zderzakiem, który przeszedł lifting po poprzedniej wersji.

Wydawałoby się, że MG Motor nie byłby sobą, gdyby nie zadbał o stylizowaną atrapę chłodnicy, która wyróżnia się gwieździstym wypełnieniem. Z drugiej strony patrząc już na ten element jesteśmy w stanie zobaczyć znak rozpoznawczy chińsko-brytyjskiego koncernu. W przypadku modelu MG HS można powiedzieć z powodzeniem, że projektanci byli już bardziej odważni. Zdecydowanie widać tutaj brytyjski klimat, który może się komuś podobać bardziej, a komuś jednak nieco mniej.

Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV

Zajrzyjmy do środka samochodu MG HS

Gdy już wiemy, czego możemy spodziewać się pod maską, jak i również od strony nadwozia przy modelu MG HS, warto jeszcze przekonać się o tym, na jakie wyposażenie możemy liczyć. Pierwsze dobre wrażenie jest odczuwalne, gdy już kierowca usiądzie na swoim siedzeniu. Ma do dyspozycji regulowane siedzenie, sporo miejsca, a także możliwość  regulacji podłokietnika. Dużym plusem jest również możliwość regulacji oparcia w kanapie, dzięki czemu możemy poprawić komfort jazdy naszym pasażerom.

Samochód MG HS - chiński SUV

W atrybutach, jakimi wyróżnia się model MG HS, zalicza się na pewno kamera 360 stopni, czy też system martwego pola, który ma na celu zdecydowanie poprawę bezpieczeństwa, szczególnie w czasie wyprzedzania i wymijania. Chociaż do dyspozycji mamy cyfrowy interfejs, to musimy być świadomi tego, że nie całe menu jest przetłumaczone na język polski. Jednak ostatecznie obsługa jest bardzo intuicyjna, zatem nawet kierowca bez znajomości języka angielskiego powinien poradzić sobie z wszystkimi funkcjami.

Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV

Natomiast na duży plus zasługuje dość duży wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala. Zamiast tradycyjnych zegarów, kierowca kontroluje wszystkie parametry jazdy na wyświetlaczu o przekątnej 12,3 cala.

Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV
Samochód MG HS - chiński SUV

Czego jeszcze możemy spodziewać się w standardowej wersji modelu MG HS, którego cena zaczyna się od 103,8 tys. złotych? Producent stawia na bardzo duże bezpieczeństwo w czasie jazdy. Kierowca i pasażerowie mogą liczyć na poduszki powietrzne. Z przodu znajdują się boczne poduszki, a także zamontowana jest boczna kurtyna powietrzna.

Oprócz tego, możemy liczyć na system ABS, asystenta hamowania awaryjnego (EBA), aktywny system hamowania awaryjnego (AEB), czy też elektroniczny rozdział siły hamowania (EBD). Koniecznie należy jeszcze wspomnieć o asystencie utrzymania pasa ruchu (LKA), czy też systemie ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LCW). Jak widzimy, jest to naprawdę dobre wyposażenie, patrząc na atrakcyjną cenę SUV- a prosto z salonu.